Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – pomoc we wszystkim?

W ostatnim czasie bardzo często narzekamy na naszą służbę zdrowia. Można powiedzieć, że nie ma się czemu dziwić, kolejki potrafią przyprawić o zawrót głowy. W takiej sytuacji niejednokrotnie zaczynamy kierować się w stronę prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne można nazwać idealnym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w tekście.

Kilka słów tłumaczenia

Zanim jednak dokładnie powiemy sobie o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym, najwyższy czas na kilka słów definicji. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne można zdefiniować jako płatnym dopełnieniem ubezpieczenia zdrowotnego z ramienia Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie powiedzieliśmy jeszcze sobie wprost, ale prywatna opieka medyczna to rzecz jasna gwarancja znacznie szybszej wizyty u lekarza. Na pewno zastanawiacie się (a przynajmniej na pewno co niektórzy) jak wygląda koszt. Trudno odnieść się tutaj do konkretów. Cena zależna jest od tego jak przedstawia się propozycja wystosowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

UWAGA! Posiadanie prywatnego pakietu medycznego nie niesie za sobą możliwości rezygnacji z NFZ!

NFZ a prywatna opieka medyczna

Czas na to, aby dokonać małego porównania NFZ-u oraz prywatnej opieki medycznej. Jak sądzicie, w czyim przypadku porównanie to będzie bardziej korzystne?

Zacznijmy od najważniejszego. Najważniejsza informacja jest taka, że prywatna opieka medyczna nigdy nie będzie wstanie zastąpić Narodowego Funduszu Zdrowia. Prywatna opieka medyczna to zawsze będzie znacznie mniejsza ilość możliwości. Poza tym w towarzystwach niejednokrotnie mamy do czynienia z tzw. karencją. Co należy rozumieć przez karencję? Karencja to najkrócej rzecz ujmując okres opłacania składek, podczas którego nie możemy skorzystać z ubezpieczenia. Dla wielu osób jest to kompletnie niezrozumiałe, ale chodzi po prostu o to, aby ubezpieczenie mogło na siebie zarobić. Tylko tyle (czy może aż tyle). Na karencji zakończymy tekst. Można powiedzieć, że w ten oto sposób dokonaliśmy ogólnego przedstawienia sytuacji.

1 Star2 Stars (+8 ocena, 4 głosów)
Loading...

Autorem tego bloga jest Marek

Jestem pasjonatem i zarazem wykwalifikowanym specjalistą branży ubezpieczeniowej. W wolnych chwilach czytam książki i uczę się grać na gitarze.